0801
2023
antik ayna, bronz ayna, eskitme ayna, hangisi, hangisini seçmeliyim, en iyi ayna, en kullanışlı ayna

Antik Ayna, Eskitme Ayna, Bronz Ayna Hangisi?

Altav ayna merkezi olarak Antik Ayna, Eskitme Ayna, Bronz Ayna , baklava ayna hangisini seçmeliyim sorusuyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu yazımızda hangi ayna modelinin ne olduğu, nerelerde kullanıldığı, fiyatları ve modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Aynalar, banyolardan, yatak odalarına, ticari kullanımdan ve hatta bir özellik duvarı olarak değişen çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Aynalarımız, müşterilerimizin her birinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özel olarak üretilmektedir.

Antik Ayna

Antik Aynalar

Antika aynalar, çekiciliğini asla kaybetmeyen iddialı parçalardır. Günümüz aynası antika aynalardan evrimleşmiştir. Orijinal aynalar bakır, cilalı taş ve bronzdan yapılmışken, günümüzde mevcut aynalar alüminyum desteklidir. Antika aynalar daha çok dekoratif amaçlı kullanılsa da pratik bir işlev de görüyor. Aynalar, doğal veya elektrik ışığını güçlendirir ve gerçek boyutlarına rağmen odaların ferah görünmesini sağlar. Özellikle otantik antika aynalar dekoratif amaçlı kullanılır ve her mekanın cazibesini artırır.

Mısır'daki aynalar cilalı bakırdan, Güney Amerika'dakiler cilalı taştan yapılmıştır. Ayrıca Hindistan ve Çin'de bronz veya bakır gibi malzemelerden yapılmıştır. Venedikliler cıvalı ayna kavramını popülerleştirdiler ve bu nedenle İtalya'dan gelen birçok antika ayna var. Bu aynalar özellikle kalay ve cıva karıştırılarak yapılmıştır. Geleneksel aynalar, bugün gördüğümüz aynalardan biraz daha küçüktü, çünkü 18. yüzyılın sonlarına kadar tek büyük cam levhalar oluşturma yeteneğini keşfetmemişlerdi.

Eskitme Ayna

Eskitme Ayna

Eskitme ayna, Antik ayna ile beraber kullanılır, hatta bazılarına göre paslı ayna olarakta bilinmektedir. Peki Antik ayna ile aynı anlama geliyorsa doğal olarak özellikleride aynıdır. Yinede Eskitme aynayı ayrı bir başlıkta değerlendirip, bilgilendirmek istedik. Eskitme aynalar , bir aynanın yaşla birlikte bozulmuş gibi görünmesini sağlayan kaplamalara veya renk tonlarına sahip aynaları tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir ve tipik olarak süslü çerçeveler, koyu kenarlar ve sıkıntılı yamalar içerirler. Herhangi bir alana eski bir hava katmak için Eskitme bir ayna seçin. Dekoratif ve genellikle ayrıntılı çerçeveleri, başka türlü sade bir odaya karakter katar ve bir çift aplik ile çevriliyse, Eskitme aynalar harika bir odak noktası görevi görebilir.

Eskitme aynalar, eski mobilyalarla iyi uyum sağlar ve birçok tasarım stilinde harika görünürler. Zengin bir klasik görünüm için şöminenin veya piyanonun üzerine Eskitme bir ayna yerleştirin veya dokulu, eklektik bir görünüm için modern bir medya dolabının veya ofis masasının yanına yerleştirin. Koleksiyonlarımızın birçoğunda Eskitme aynalar bulacaksınız, ancak bunlar özellikle Altav Ayna Merkezi çalışmalarımızdan görüntüler kısmında bulacaksınız.
 
Bronz Ayna

Bronz Aynalar

Bronz ayna, benzersiz, bakır renkli bir renk tonuyla evinizin dekoruna yüksek bir stil katar. Müşterilerimizin çoğu, evleri için çok modern bir görünüm istediklerinde özel bir bronz ayna seçiyor. İşte yeni bronz aynanız hakkında bilmeniz gereken birkaç şey.

 • Bronz aynanızın boyutunu, şeklini ve kenar tipini özelleştirebilirsiniz.
 • Bronz aynalar, aynalar için yaygın olan standart 1/4 ”kalınlıkta gelir.
 • Sipariş verdiğinizde bronz aynanızı yapıyoruz ve hızlı, sağlam teslimatı garanti ediyoruz!

Bronz Ayna Nerelerde Kullanılır?

Bronz aynayı şık ve özgün bir görünüm elde etmek istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Müşterilerimizin bronz ayna kullandığı birkaç yer:

 • Salon Duvarları ve Tavanlarda
 • Koridor Duvarları ve Tavanlarda
 • Şirketlerin Lobilerinde
 • Ofislerin Toplantı Salonlarında
 • Banyo Duvarlarında
 • Cam masa örtüsü olarak
 • Fuaye aynaları
 • Dolap kaplaması olarak
 • Kendin yap projeleri ve el işleri
 • Düğünler ve diğer etkinlikler