0810
2023
Ahşap Pencereler için Sineklikler

Ahşap Pencereler için Sineklikler

O muhteşem temiz havanın içeri girmesine izin vermek istiyorsunuz, ancak sinekler, yakağanlar veya diğer zararlıları davet etmek istemiyorsunuz. Pencere sineklikleriyle hem böcekleri uzak tutabilir hem de serinletici esintilerle birlikte manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kanatlı ve tenteli pencereler de dahil olmak üzere eski ahşap pencerelerde bile kusursuz bir estetik ve kullanımı kolay bir pencere deneyimi yaşayabilirsiniz. Yeter ki pencerelerinize doğru tipte sineklik taktırın.

Beklentilerinizi karşılamayan sinekliklere para harcamadan önce, neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun. Ahşap pencere sineklikleri hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeye bir bakış.

İşte öğrenecekleriniz:

1. Sineklikli Pencere Nasıl Açılır?

2. Kanatlı Pencerelere Sineklik Yaptırabilir misiniz?

3. Tenteli Pencerelere Sineklik Yaptırabilir misiniz?

4. Manyetik Sineklik Nasıl Çalışır?

5. Geri Çekilebilir Sineklikler Nasıl Çalışır?

6. Ahşap Pencere Sineklikleri Evimi Daha Az Güvenli Hale Getirir mi?

7. Ahşap Pencereler İçin En İyi Sineklik Nedir?

 

Sineklikli bir pencere nasıl açılır?

Çift kanatlı veya tek kanatlı pencerelerde sinekliği pencerenin dışına takarsınız. Daha sonra kanadı yukarı ittiğinizde sineklik evinizin içi ile dışarısı arasında kalır.

Kanatlı pencereler ve tente pencerelerinde sineklik, pencere kanadının iç kısmına oturur. Ardından, pencere kanadınızı dışarı doğru itmek için sarıcıyı çevirdiğinizde, sineklik evinizi böceklerden korumak için oradadır.

Kanatlı pencerelere sineklikleriniz olabilir mi?

Evet, kanatlı pencereler için sineklik takabilirsiniz ancak sineklikler, kullandığınız türe bağlı olarak pencerelerinizin kullanımını zorlaştırabilir. Kanatlı pencerenizi açtığınızda kanat, genellikle pencere çerçevesinin tabanında veya ortasında bulunan bir sarıcıyla veya bir kolla açılır. Birçok sineklikteki sorun, sarıcı kolun etrafına sığmaları veya pencere kolda açıkken çıkarılmaları gerektiğidir. Sonuç olarak, pencerenizin tabanına hantal bir görünüm kazandıracaksınız.

Daha büyük sorun işlevselliğinizdir; geleneksel bir çözümde, krankı çevirebilmek için pencereyi her açtığınızda sinekliği çıkarmanız gerekir. Konu pencerelerinizi çalıştırabilmek olduğunda yarım yamalak çözümlerle yetinmediğimizden, ahşap pencere sineklikleri için çok uygun bir çözüm tasarladık. Pencereye kusursuz bir şekilde oturan ahşap çerçeveli kare bir sineklik yerleştiriyoruz. Pencereyi her açtığınızda sinekliği çıkarmanıza gerek yok. Ayrıca ahşap pencerenizle çatışacak alüminyum sineklik çerçevesi yoktur.

Tente pencerelere sineklik yaptırabilir misiniz?

Tıpkı kanatlı pencerelerde olduğu gibi tente pencerelerinize de sineklik taktırabilir ve yine de pencerelerinizi açarak dışarıdan hava girmesini sağlayabilirsiniz. Ancak ahşap pencerelerinizde de aynı sorunu yaşayacaksınız. Pencerenizin alt kısmında bulunan sarma kolu sayesinde, sinekliğin etrafına sığacak şekilde kesilmesi veya özel olarak tasarlanmış ahşap bir sineklik kullanmadığınız sürece çıkarılabilir bir sineklik kullanmanız gerekecektir.

 

Manyetik sineklikler nasıl çalışır?

Bazı kişiler daha kolay açılıp kapanma işlemi için manyetik sinekliklere yönelmektedir. Bu büyük bir hata. Bu sineklikler inanılmaz derecede dayanıksız. Kolayca yırtılırlar ve evinizi tam olarak güvende hissettirmezler. Aslında, elinizde dayanıksız bir sineklik varken muhtemelen açık pencerelerinizi gözetimsiz bırakmak istemeyeceksiniz.

 

Geri çekilebilir sineklikler nasıl çalışır?

Geri çekilebilir sineklikler, yuvarlanan ve açılan bir örgü elek kullanır. Ekran yatay veya dikey bir yola sığar. Birçok ev sahibi, sürgülü kapılar gibi daha geniş açık alanlar için geri çekilebilir sineklik kullanıyor. Bunları tente veya kanatlı pencerelerinizle de kurabilirsiniz. Ancak bu çözümü seçmeden önce geri çekilebilir sinekliklerin yarattığı sorunların farkında olduğunuzdan emin olun.

Geri çekilebilir sineklikler sert veya güvenli değildir, bu nedenle hasara karşı oldukça savunmasızdırlar. Ayrıca, bu tür bir malzemeyle evinize giren birine karşı da neredeyse sıfır koruma sağlarsınız; bir çocuk veya evcil hayvan bile ağın içinden geçip istemeden yırtabilir. 

 

Ahşap pencere sineklikleri evimi daha az güvenli hale getirecek mi?

Ahşap pencere sineklikleri, güvenlik göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir çözüm kullandığınız sürece evinizi daha güvenli hale getirebilir. Avrupa Pimapen'da eski kanat veya tente kollarını ve zincir sarıcıyı söküyoruz; bunlar genellikle zamanla paslanarak kanatların tamamen kapatılmasını zorlaştırır. Daha sonra sinekliğe kilitlenebilir bir kol takıyoruz ve hem ana kanat kilidine hem de kilitlenebilir kola sahip olacağınız için size iki kat güvenlik sağlıyoruz. Pencereyi açtığınızda kilit sayesinde sinekliği sağlam bir şekilde yerinde tutabilirsiniz.

Ahşap pencereler için en iyi sineklik hangisidir?

Ahşap pencerelerinize mükemmel uyum sağlayan güvenli ahşap sinekliklerin montajını yapabiliriz. Kanatlar açıkken bile güvenli bir pencerenin huzurunu yaşarsınız. Sarıcıyı pencerenin altına ve yan tarafına dahil ettiğimiz için, genel deneyiminiz pencerelerinizi açarken olması gerektiği kadar sorunsuz ve sorunsuzdur. Ayrıca çevrelere hava akımı ve akustik yalıtım malzemeleri yerleştiriyoruz ve ardından pencere sinekliğe doğru düzgün bir şekilde kapanıyor.

Sinekliğiniz yerinde olduğunda istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Sonunda huzur içinde pencerelerinizin, temiz havanın ve güzel güneş ışığının keyfini çıkarabilirsiniz.

Lütfen Dikkat: Sinekliği yalnızca çift cam kurulumuyla birlikte kurabiliriz. Tek başına bir proje olarak sineklik kurulumu yapamıyoruz. Pencerelerinizi nasıl geliştirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin.